top of page

Komşuköy'ün doğal tarım esasları

2014 senesinden bugüne Komşuköylüler için, en doğal, lezzetli ve sağlıklı ürünleri sevgi ile yetiştiriyoruz.

GDO'suz tohum

GDO, ‘Genetiği Değiştirilmiş Organizma’ anlamına gelir. Normalin üstünde ürün elde etmek amacıyla endüstriyel tarımda kullanılır. GDO’lu tohumlar kısırdır, bitkileri tekrar tohum vermez. Komşuköy’de ata tohum kullanıyoruz. Bu tohumları doğal yolla, bitkinin kendisinden elde ediyoruz.

Mevsiminde Üretim

Komşuköy’de sadece mevsime uygun ürünler yetiştiriyoruz. Bu sayede; hem çok lezzetli hem de besin değerleri yüksek sebze ve meyveler elde ediyoruz. Vitamin açısından oldukça zengin olan mevsiminde yetişmiş Komşuköy ürünleri, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı oluyor.

Organik İlaç ve Gübreler

Komşuköy’de sadece organik sertifikalı ilaçlar ve gübreler kullanıyoruz. Bu ilaç ve gübreler, zararlı kimyasallar barındırmamakta, doğal yollarla bitki ve mineral özlerinden elde edilmektedir. Bu şekilde bitkilerin sağlıklı gelişmesine yardımcı oluyoruz.

Etkin Mikroorganizmalar

Bitkiler için yararlı bakteriler, mantarlar ve küflerdir. Kimyasal değildir ve kesinlikle gen değişimine uğramamışlardır. Biz de bu etkin mikroorganizmaları, tıpkı insan vücudundaki yararlı bakteriler gibi, toprağın ve bitkilerin metabolizmalarını geliştirmek ve verimliliklerini doğal yoldan artırmak için kullanıyoruz.

Kardes Bitkiler

Zararlı böceklerle mücadele etmek için en doğal yöntemdir. Tarlaya ektiğimiz kadife çiçekleri, bir çok haşereyi uzak tutarken, zararlı toprak bitleriyle beslenen uğur böceklerini çekiyor. Domateslerle birlikte ektiğimiz fesleğenler sayesinde hem bitki köklerine zarar veren toprak nematodlarını uzak tutuyoruz hem de domateslerimize harika bir aroma kazandırıyoruz.

Kış hasat sezonumuz sona erdi

NADAS ZAMANI

%100 Doğal koşullarda mevsimine uygun tarım yapılan Komşuköy'de Kış Hasat sezonumuz sona ermiştir. Şimdi toprağın dinlenme ve güç kazanma zamanı.

Mayıs 2023'te Bahar hasatı ile online satışımız kaldığı yerden devam edecek, yeniden buluşmak üzere sağlıkla ve afiyetle kalın!

bottom of page