Komşuköy'ün doğal tarım esasları

2014 senesinden bugüne Komşuköylüler için, en doğal, lezzetli ve sağlıklı ürünleri sevgi ile yetiştiriyoruz.

GDO, ‘Genetiği Değiştirilmiş Organizma’ anlamına gelir. Normalin üstünde ürün elde etmek amacıyla endüstriyel tarımda kullanılır. GDO’lu tohumlar kısırdır, bitkileri tekrar tohum vermez. Komşuköy’de ata tohum kullanıyoruz. Bu tohumları doğal yolla, bitkinin kendisinden elde ediyoruz.

GDO'suz tohum

Komşuköy’de sadece mevsime uygun ürünler yetiştiriyoruz. Bu sayede; hem çok lezzetli hem de besin değerleri yüksek sebze ve meyveler elde ediyoruz. Vitamin açısından oldukça zengin olan mevsiminde yetişmiş Komşuköy ürünleri, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı oluyor.

Mevsımınde üretım

Komşuköy’de sadece organik sertifikalı ilaçlar ve gübreler kullanıyoruz. Bu ilaç ve gübreler, zararlı kimyasallar barındırmamakta, doğal yollarla bitki ve mineral özlerinden elde edilmektedir. Bu şekilde bitkilerin sağlıklı gelişmesine yardımcı oluyoruz.

ORGANIK ILAC VE GÜBRELER

Bitkiler için yararlı bakteriler, mantarlar ve küflerdir. Kimyasal değildir ve kesinlikle gen değişimine uğramamışlardır. Biz de bu etkin mikroorganizmaları, tıpkı insan vücudundaki yararlı bakteriler gibi, toprağın ve bitkilerin metabolizmalarını geliştirmek ve verimliliklerini doğal yoldan artırmak için kullanıyoruz.

ETKIN MIKROORGANIZMALAR

Zararlı böceklerle mücadele etmek için en doğal yöntemdir. Tarlaya ektiğimiz kadife çiçekleri, bir çok haşereyi uzak tutarken, zararlı toprak bitleriyle beslenen uğur böceklerini çekiyor. Domateslerle birlikte ektiğimiz fesleğenler sayesinde hem bitki köklerine zarar veren toprak nematodlarını uzak tutuyoruz hem de domateslerimize harika bir aroma kazandırıyoruz.

kardes bitkiler